Fifa 2020 inceleme

Oyun dünyasının merakla beklediği yapımlardan birisi olan FIFA 20, E3 2019 öncesinde EA’ın kendi yayın programı olan EA Play kapsamında tanıtıldı. Böylece çıkış tarihi daha önce ortaya çıkan oyunun detayları gözler önüne serildi.

Maç içi oynanıştan, oyun planı, taktikler ve oyun sırasındaki hareketlere kadar tüm geliştirmeler önceki oyuna kıyasla büyük bir fark sunuyor. Büyük bir kitleye sahip olduğunu vurgulayan FIFA, atak yaparken gol atma şansınızı arttıracak taktiklere oyunda daha çok yer verildiğini belirtiyor.

FIFA 20 yeni bir oyun dinamiği sunuyor!

Eski oyunlardan gördüğümüz sokak futbolu ile ilgili mod da duyuruldu. Volta Football ismi verilen ekstra özellik oyuna eklendi.

Volta Football, aşina olduğumuz FIFA Street tarzı bir mod olacak. Farklı büyüklükteki arenalarda ve mekanlarda üçe üç, dörde dört, beşe beş ve Professional Futsal maçları yapmanıza imkan tanıyacak.

 

Bununla birlikte, yapacağınız tercihen maç alanının etrafını duvarlarla çevirebilecek veya duvarları tamamı ile kaldırabileceksiniz. Seçilebilir olacak mekanların arasında da Amsterdam şehrindeki bir alt geçit ve Tokyo şehirde bir binanın çatısı gibi yerler olacak.

Volta Football modunda karakteriniz için kıyafet, saç tasarımı ve tepkiler gibi çeşitli kişileştirmeler yapabileceksiniz. Ayrıca maç kazandıkça daha başka kişileştirme seçenekleri de açılmaya devam edecek.

Ek olarak,  Volta World ile kendi takımınızı oluşturabilmenin yanı sıra Volta Story ile Yolculuk moduna benzer olarak bir futbolcunun rolüne bürünebilecek, Volta Kick-Off ile profesyonel takımlarla sokakta oynayabilecek ve Volta League ile de çevrimiçi maçlara katılımda bulunabileceksiniz.

İlgili Gönderiler